Pożegnanie

Pożegnanie Kolegi Pożegnanie Jacka Kluczyńskiego

W 14 maja 2021 grono przyjaciół z PTTK pożegnało odchodzącego na wieczną wędrówkę Jacka Kluczyńskiego. Jacek od kilkudziesięciu lat związany był z Oddziałem Stołecznym PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Warszawie. W latach 1980 - tych po ukończeniu Kursu Przodowników Turystyki Pieszej rozpoczął aktywną działalność w Oddziałowej Komisji Turystyki Pieszej. W latach 1980-81 prowadził wycieczki piesze w ramach rocznicowego cyklu "Pola dawnych bitew 1830-1831". W następnych latach przy okazji kolejnych rocznic historycznych opracowywał trasy i prowadził wycieczki piesze do miejsc związanych Insurekcją Kościuszkowską i Powstaniem Styczniowym. Należał do grona założycieli Klubu Przodowników Turystyki Pieszej im. Anieli Michalskiej (6.12.1984). W 1985 r. w ramach działalności klubowej był autorem ciekawego projektu "Wycieczki piesze szlakiem mazowieckich kolejek wąskotorowych". Uczestniczył w organizacji Rajdów Pieszych im. Aleksandra Janowskiego, Złazów "Mazowiecka Jesień" i "Jesiennych Spotkań Piechurów". W kolejnych latach Jacek związał się z Kołem Terenowym PTTK "Śródmieście", prowadził ogłaszane min. w prasie piesze "wycieczki kalendarzykowe" na terenie Mazowsza. Współpracował aktywnie z Oddziałową Komisją Turystyki Górskiej uczestnicząc w dyżurach Terenowego Referatu Weryfikacyjnego GOT. W 2013 r. uczestniczył w projekcie "W krwawym polu srebrne ptaszę" zorganizowanym przez Oddział Stołeczny PTTK w ramach ogólnopolskiej akcji imprez pieszych "PTTK w 150 rocznicę Powstania Styczniowego 1863 -2013". Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Honorową Odznaką Oddziału Stołecznego PTTK, Złotą Honorową Odznaką PTTK. Posiadał tytułem Honorowego Przodownika GOT. W 2015 r. otrzymał godność Honorowego Przodownika Turystyki Pieszej.

Cześć Jego pamięci!