Indywidualny Rajd "PAMIĘTAMY TAMTEN WRZESIEŃ 1939-2009"

Wiosną w ramach zainicjowanej przez Komisje Turystyki Pieszej ZG PTTK ogólnopolskiej akcji imprez pieszych "PTTK w 70 rocznicę Września 1939" ruszyli w teren turyści indywidualni i grupowi.
Wiodącą imprezą był odbywający się pod patronatem KTP ZG PTTK Indywidualny Rajd "PAMIĘTAMY TAMTEN WRZESIEŃ 1939-2009" organizatorem tej imprezy była Komisja Turystyki Pieszej Oddziału Stołecznego im. Aleksandra Janowskiego w Warszawie.
Regulamin tego rajdu i komunikat o jego zakończeniu ukazały się na stronie internetowej KTP ZG PTTK. W rajdzie uczestniczyły liczne drużyny i turyści indywidualni w rożnym wieku z terenu całej Polski. Organizatorów szczególnie cieszył dość liczny udział młodych turystów. Niestety młodzieży nie udało się przyjechać na zakończenie rajdu. Plonem wędrówek, których trasy wytyczały miejsca związane historycznie z Jednostkami Wojska Polskiego odznaczonymi za walki w 1939 roku Krzyżem Virtuti Militari były bardzo ciekawe opracowania. Część z nich miała charakter dokumentacyjny, który obrazował aktualny stan cmentarzy wojennych, mogił żołnierskich i pomników Najbardziej interesujące opracowania prezentowane były na wystawie zorganizowanej na zakończenie rajdu.
Uroczyste zakończenie i podsumowanie Indywidualnego Rajdu "PAMIĘTAMY TAMTEN WRZESIEŃ 1939-2009" odbyło w sobotę 17 października 2009 roku w Gmachu Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

Znaczek rajowy

Alicja Świątek z grupy organizatorów i Wacław Polcer z Łodzi

Kierownik Rajdu Monika Pszczółowska i przdstawiciel Muzeum Wojska Polskiego

Kustosz rocznicowej wystawy mowi o aktualnych nabytkach Muzeum