Spotkanie dwóch Komisji

Komisja Turystyki Górskiej - Komisja Turystyki Pieszej


W dniach 22 i 23 września 2007 roku na zaproszenie Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach; Dyrekcji Świętokrzyskiego Parku Narodowego i Klubu Turystów Pieszych "Przygoda" spotkali się w Świętej Katarzynie działacze Komisji Turystyki Górskiej ZG PTTK i Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK.
W pierwszej części spotkania uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz, Dyrektor Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz Zastępca Sekretarza Generalnego PTTK.
Spotkanie w Świętej Katarzynie zgodnie z założeniami przebiegało pod hasłem "ROKU SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH PTTK".
W trakcie rozmów wymieniono poglądy na temat roli szlaków turystycznych na terenie Parku Narodowego, potrzebach turystów i koniecznych ze względu na ochronę środowiska ograniczeniach.
Po wspólnej wycieczce na szczyt Łysicy, wieczorem w trybie roboczym kontynuowano rozmowy między Komisjami w sprawach szlaków znakowanych, mówiono między innymi o potrzebie ujednolicenia rejestracji i ewidencji szlaków, bezpieczeństwa turystów na szlakach oraz wspólnych troskach i dążeniach związanych z uprawnieniami kadry społecznej w turystyce kwalifikowanej.
Rozmawiano o wspólnych troskach dotyczących dalszego właściwego kierunku rozwoju pieszego wędrowania w górach i na nizinach. Po obradach gospodarze zaprosili gości do turystycznego ogniska gdzie oczekiwał ciepły posiłek i liczne atrakcje. Nazajutrz przed śniadaniem obie Komisje ZG zebrały się ponownie by podsumować efekty spotkania. Była jeszcze krajoznawcza wycieczka autokarowa, i piknik turystyczny "Jesienne Pieczonki".
W związku ze zbieżnością celów statutowych i pokrewnych form działania stwierdzono potrzebę dalszej współpracy, i częstszych niż to miało miejsce dotąd kontaktów, dokonano pewnych ustaleń organizacyjnych, które zawarte zostaną we wspólnie sporządzonym dokumencie.

Foto relacja ze spotkania - foto: Marcin Czerwiński


Powrót do poprzedniej strony
Powrót do strony główej KTP  ZG  PTTK E-mail, telefon, fax, adresy ....Napisz do nasPolskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - strona główna

Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
© Wszelkie prawa zastrzeżone.