Wykaz Oddziałowych Komisji Turystyki Pieszej
kadencji 2017-2021



Lp. Oddział Skład komisji Uprawnienia Uwagi
1Bielsko-Biała
Oddz. "Podbeskidzie"
Waldemar Maniecki - przewodniczący
Michał Hyla - wiceprzewodniczący
Jan Grzybowski - członek

7489/I

7481/I
4431/II
2Busko-ZdrójLeszek Cmoch - przewodniczący
Sebastian Motyl - członek
Joanna Wójcik - członek

7072/II
10818/III
10812/III
3Bydgoszcz Oddz. przy Klubie IWSZ Ryszard Seidel - przew.
Marek Lubiszewski - wiceprzew.
Łukasz Wojtecki - wiceprzew.
Paweł Gąsiorowski - sekretarz
Alina Baryłka - członek
Lech Boczkowski - członek
Ewa Gąsiorowska - członek
Krzysztof Skorupka - członek
Jolanta Seidel - członek
7532/II
zn. 1142/2017
10749/III
6795/II
zn. 260/1993
zn. 957/2011
8815/III
10330/III
OT
4Bydgoszcz Oddz.
"Szlak Brdy"
Marek Klain - przew.
Hanna Rakowska - sekretarz
Marek Rybczyński - członek
Tadeusz Frymark - członek
Aleksandra Podgórska - członek
7104/I

10978/III

4546/II
10121/II
10737/II
5BytomSławomir Hanc - przewodniczący
Jerzy Wrodarczyk - wiceprzew.
Stefan Hanula - sekretarz
Stanisław Góra - członek
Zbigniew Kosin - członek

7264/I
7260/II
2313/I
4970/III
347/I
6ChełmnoZdzisław Gostomski - przewodniczący
Tomasz Krzysztyniak - wiceprzew.
Danuta Gostomska -sekretarz
Janina Rosińska - członek
Józef Czarniecki - członek

2497/I
10435/II
4074/II
10879/II
8306/II
7Chorzów
OZ "Batory"
Leon Pabiszczak - przewodniczący
Józef Pluta - wiceprzew.
Aleksander Grabiński - wiceprzew.
Roman Plewnia

8495/II

10656/II
10882/III
-
8ChrzanówJan Oczkowski - przewodniczący
Adam Biel - wiceprzewodniczący
Maria Grochal - sekretarz
Aleksandra Biel - członek
Wacław Oczkowski - członek
Stefan Lasoń - członek

10219/II

5799/II
6547/III
5802/II
IKR, przewodnik
-
9Cieszyn
O. Beskid Śląski
Jan Machała - przewodniczący
Piotr Stebel - wiceprzew.
Sabina Firkowska - sekretarz
Beata Tyrna - członek
Andrzej Warpechowski - członek
Krystyna Foltyn - członek
10514/II
-
10542/II
-
-

-
10Dąbrowa GórniczaAnna Pasich - przewodnicząca
Danuta Utrat - wiceprzewodnicząca
Lucyna Salij-Pająk - sekretarz
Zenobia Przybyła - członek
Andrzej Chrzeszczyk - członek
Piotr Targowski - członek
10806/III
9897/III
10017/II
10021/III
9094/II
10937/III
11ElblągSławomir Kałabun - przewodniczący
Danuta Hoppa - sekretarz
Wojciech Krzyszczak - członek

7106/I
8080/II
7101/II
12Gdańsk - Oddz. GdańskiDaniel Nazaruk - przew.
Ryszard Betcher - wiceprzew.
Adam Czystowski - wiceprzew.
Grzegorz Oskarbski - sekretarz
10502/I

9693/I

PTG 7894
9286/II
Komisja Turystyki
Pieszej i Górskiej
13Gdynia Oddz. MorskiAlicja Wrzosek - przewodnicząca
Krzysztof Niedźwiedź - wiceprzew.
Maciej Osowski - członek
Piotr Paradowski - członek
9328/II
n
10391/III
10175/III
14Gliwice
O. Ziemi Gliwickiej
Gabriela Rościszewska - przewodnicząca
Piotr Rościszewski - członek
Stanisław Radomski - członek
Sebastian Janas - członek

3701/II
2321/I
9853/II
9633/III
15GnieznoKrystian Grajczak - przewodniczący
Tadeusz Gajda - wiceprzewodniczący
Ewa Bosacka - sekretarz
Edward Polański - członek
Tomasz Ryszczuk - członek
Jerzy Wojciak - członek
Magdalena Zbiranek - członek

9126/II

4717/II
10921/III
-
-
-
-
16GrudziądzTomasz Simiński-Stanny - przew.
Regina Dubilis-Krużyńska
Adam Hinz
Piotr Łukiewski
Anna Tynkiewicz-Hinz

8546/I
9935/III
10945/III
10436/II
10946/III
17JaworHenryk Antkowiak - przew.
Zdzisław Nowocień - wiceprzew.
Marian Stasiulewicz
Bogusław Golonka
Leszek Drabczyk
Henryk Gęsior
Anna Orda
Andrzej Kowalik
Krzysztof Skalik
Iwona Zielińska
Bogusław Zieliński
Maria Antkowiak
Maciej Antkowiak
Małgorzata Antkowiak
Paweł Antkowiak
Eugeniusz Zwierzchowski
439/I
4769/I
4578/I
8357/I
8807/I
8358/II
9423/III
8997/II
9690/III
9681/II
9860/III
n
n
n
n
n
18JaworznoWiesław Stachura - przewodniczący
Andrzej Gajos - wiceprzew.
Mateusz Sarna - wiceprzew.
Stefania Taborska-Sauczek - sekr.
Elżbieta Banasik - członek
Krystyna Byrczek - członek
Krystyna Czadel
Jerzy Dym
Ewa Fułat
Krystyna Głowacz
Agata Grochla-Kowalczyk
Bogdan Guja
Stanisław Karżewicz
Stefan Nackowski
Barbara Rapalska

10810/II
8123/I
11025/III

10528/III
-
-
3590/II
9182/II
9442/II
-
-
3311/II
-
6459/I
10529/II
19Jelenia GóraWiktor Gumprecht
Zdzisław Orlik
Janusz Turakiewicz
Krzysztof Tęcza
9518/II
7714/II
4227/II
5701/II
20Kamienna GóraWiesław Kaluta - przew.
Stanisław Król - wiceprzew.
Jerzy Rubach - członek
Kazimierz Majewski - członek
Jan Szymiczek - członek
-
1352/I
8158/III
3060/II
4221/III
21Kielce O. ŚwiętokrzyskiAndrzej Guska
Piotr Garecki
Jerzy Pabian
4336/II
10821/III
5694/II
22KłodzkoEwa Szczepańska - przew.
Marzena Mielcarek - wiceprzew.
Regina Ostrowska - sekretarz
Andrzej Berczyński
Henryk Berczyński
Jan Łapicki
Anna Stasiaczek
Dariusz Szczepański
-

-

-
6285/II
6286/II
-
9735/III
-
23KońskieWojciech Pasek - przewodniczący
Krzysztof Wiatr - wiceprzew.
Franciszek Guska - sekretarz

10088/III
10190/III
4584/II
24KoszalinJózef Tadeusz Tokarz - przewodniczący
Roman Jacewicz - wiceprzew.
Radosław Siegieda - sekretarz
Marcin Kruszczyński - członek
Zbigniew Szczepaniak - członek
Renata Rudzikiewicz - członek
5103/I
8598/II
10557/III
9279/I
10358/II
n
25KościanLech Kościański - przewodniczący
Włodzimierz Kozłowski - wiceprzew.
Kazimierz Jankowiak - członek
Adam Kozłowski - członek
Lucyna Cieślik - członek

3281/I
2354/III
3084/II
3985/III
5996/III
26KozieniceRyszard Wojcieszek - przewodniczący
Maciej Zając - wiceprzew.
Mirosław Mazur - sekretarz
Piotr Maciejewski - członek
Adrianna Mańkowska - współpr.
Agata Maciejewska - współpr.

6661/II
10534/II
10799/III
10797/III

10798/III
10796/III
27Kraków O. H-MHelena Grzywacz - przewodnicząca
Jacek Wiechecki - wiceprzew.
Piotr Halo - sekretarz
Władysław Aksamit
Bogusław Müller
Maciej Stokaluk
Mariusz Suma
Marzena Chyba
Reginald Sukiennik

19645/II
11002/III
11001/III
10738/II
10739/II
-
10740/II
10547/III
-
KTP i Ochrony Przyrody
28KrotoszynKarol Piotrowski - przewodniczący
Juliusz Poczta - członek
Andrzej Chojnicki - członek
Władysław Szymczyk - członek

9429/II
9432/III

8896/II
9431/III
29KwidzynJanusz Press - przewodniczący
Jerzy Jakubowski - wiceprzew.
Henryk Michalik - wiceprzew.
Marta Press-Marczyk - sekretarz
Antoni Barganowski - członek
Małgorzata Dymek - członek

8131/I

9013/I

9009/II

9866/III

9468/III
9865/III
30LegnicaKazimierz Rosół - Przewodniczący
Piotr Grabka - v-ce Przewodniczacy
Ewa Malorny - Sekretarz
Mieczysław Kęska - Członek

8813/II

8356/III
n (PTG)
n (PTG)
Komisja Turystyki
Pieszej i Górskiej
31LubańAndrzej Mykała - przewodniczący
Mariola Żuraw - wiceprzew.
Mieczysława Chawchunowicz - sekr.
Jan Prabucki - członek

9186/II

-
9403/III
9029/II
32Lublin
Oddz. Miejski
Jacek Zdenicki - przew.
Janusz Skrzypek - wiceprzew.
Mateusz Kapitan - sekretarz
Tadeusz Mokiejewski - członek
Mirosława Żuk - członek
10718/II

10573/II
10828/II

9064/II
10717/II
33ŁęczycaKatarzyna Ogonowska - przewodnicząca
Jacek Ziółkowski - członek
Paweł Czarnecki - członek
Renata Tratkiewicz - członek

10696/II
5451/II
10695/III
10697/III
34Łódź Oddz. ŁódzkiBartosz Leoniak - przew.
Agnieszka Łeń - wiceprzew.
Sylweriusz Kawczyński - sekretarz
Andrzej Kowalski - członek
Anna Karpińska - członek
10263/I
10903/III
10900/III
10949/III
10901/III
35Łódź PolesieMirosława Firmowska-Milewska - przew.
Paweł Pietkowski - wiceprzew.
Jan Ślewa - sekr.
9812/II

10699/II

10698/II
Skład prezydium
(komisja liczy 27 osób)
36Olsztyn Reg. KTP
Oddz. Warmińsko-Mazurski
Mariusz Wiżynis-Gawroński - przew.
Stanisław Gawroński - wiceprzew.
Weronika Markowska - sekretarz
Alicja Opalińska - członek
Adam Gawroński - członek
Andrzej Jurczyński - członek
Bazyli Fiedoruk - członek
Krzysztof Kowalski - członek
Adam Frenszkowski - członek
10853/II

3376/I

9908/II (CP)

7932/II (CP)
9999/II

10954/III
10293/II
7872/III

Przewodnik PTTK 120/XIV/2016
37Opole Oddz. w OpoluHenryk Adamski - przewodniczący
Ireneusz Szmajda - wiceprzew.
Ewa Brosz - sekretarz
Stanisław Kowalewski - członek
Zbigniew Perdak - członek
Julian Burza - członek
Bronisław Adamski - członek

9976/IICP

9980/II
9979/II

3895/I
10365/II
10361/III
7439/I
38Ostrowiec Świętokrz.
O. im. St. Jeżewskiego
Krzysztof Kucharski - przewodniczący
Alicja Mężyk - wiceprzew.
Juliusz Ginter - sekretarz
Roman Kałuża - członek
Michał Czuba - członek

9972/II
4343/II
8624/III
9863/III
9973/III
39Ostrów WielkopolskiMaciej Miazga - przewodniczący
Jarosław Maj - wiceprzewodniczący
Włodzimierz Lepakowski - sekretarz

10064/III

8890/II
2471/II
40PiłaEdmund Maciaszek - przewodniczący
Wojciech Kicman - członek
Elżbieta Horst - członek
Jacek Markiewicz - członek
Joanna Piotrowska - członek
Eugeniusz Piotrowski - członek

4030/II
322/I
10304/II
4031/II
4898/II
4905/II
41Piotrków TrybunalskiWiesław Zielonka - przewodniczący
Robert Szulc - wiceprzewodniczący
Maria Kasjanowicz - sekretarz
Paweł Kendra - członek
Mariusz Podmunicki - członek
Mirosław Ratajski - członek
Marek Richter - członek
Zdzisław Sroczyński - członek
Zbigniew Żabicki - członek

4904/II
9520/III
8095/II
10809/III
1600/II
3784/II
3223/III
1601/II
5294/II
42PleszewMarcin Czerwiński - przew.
Stanisław Kałka
Mirosław Kubiak
9876/I

9830/II
10697/II
43PłockTeresa Trębala - przewodnicząca
Tadeusz Zombirt - wiceprzew.
Jadwiga Kamińska - członek
Maria Borzewska - członek

2114/I
4681/II
9340/II
9334/II
44Poznań
Oddz. Środowiskowy
Poznań Nw. Miasto
Janusz Przybył - przewodniczący
Paweł Kubiak - wiceprzew.
Szymon Wieczorek - członek
Hanna Dominiak - członek
Beata Jurkowska - członek
5967/II
-
10919/III
-
-
45Poznań RatajeMarek Prentki - przewodniczący
Ewa Krenz - wiceprzewodnicząca
Anna Jaroń-Wziątek - sekretarz
Zofia Biskup - członek
Zenon Biskup - członek
Mariusz Olszewski - członek
Mieczysław Silny - członek
Mirosław Wziątek - członek
Krzysztof Szwakopf - członek
Szymon Marek Szymański - członek

5966/II

3993/II

5949/II
7136/II
4714/II
7843/II
147/II
5981/II

-
7126/II
46PrzemyślMaciej Piotrowicz - przewodniczący
Elżbieta Wańczycka-Tkaczyk - wiceprzew.
Ryszard Jóźwik - członek
Jerzy Tkaczyk - członek
Małgorzata Banicka - członek

10791/II
10909/III

1864/II
10908/III
10957/III
47PuławyMariusz Marek - przewodniczący
Marcin Lis - członek
Artur Pomykała - członek
Ryszard Bałabuch - członek

9751/III
10400/III
10670/II
5772/I
48RadlinKonstancjusz Mojżysz - przew.
Mirela Mojżysz - wiceprzew.
Czesław Wodecki - członek

10631/II
10632/III
10027/II
49Radom O. ŁucznikPaweł Kowalczyk
Bogusław Ciastek
Piotr Zgoda
Remigiusz Kunasz
Kinga Miszczak
Marek Jezierski
9208/II
9974/III
10045/II
PInO
PInO
n
Kom. Tur. Kwalif.
50Radom O. MiejskiŁukasz Sobol - przew.
Henryk Kozak - członek
Dariusz Mrozowicz - członek
Jan Walczak - członek
10043/II
-
-
-
Komisja TP
i Górskiej
51RawiczWacław Szymczak
Maria Gościniak
Krzysztof Mikołajczak
8218/
-
-
52Słupsk ROJacek Grabowski - przew.
Janusz Grabowski - wiceprzew. ds. szlaków
Łukasz Marszałek - sekr.
Zbigniew Lewicki - członek
10213/II n
10447/III

10452/III n
10611/II n
53SopotGracjan Posadzki - przewodniczący
Mariusz Hajduk - sekretarz
Stanisław Maciej Gębski - członek Rafał Kubiś - członek
Tomasz Niemczyński - członek

373/II
10767/II
2824/II
10866/III
10150/III
54Swarzędz Oddział "Meblarz"Rafał M. Socha - przewodniczący
Roman Domański - członek
Marian Jaskuła - członek
Patryk Mazurkiewicz - członek
Jan Mrula - członek
Piotr Osiewicz - członek
Jakub Szmania - członek

9137/II
10419/III
4720/I
10300/III
9609/II
8929/II
10303/III
55Szczecin ROSKrystyna Wolniak - przew.
Waldemar Hejza - wiceprzew.
Barbara Wielecka - sekretarz
Danuta Borkowska - członek
Sławomir Bosiak - członek
Mirosław Dudziński - członek
Roman Przybyłowicz - członek
Czesław Rząsa - członek
Józef Smolański - członek
Roman Urbaniak - członek
Janusz Wesołek - członek
Bogusław Wiśniewski - członek
10473/III

9796/II

10248/III

9704/II
9703/III

8462/II

4387/III
6928/III
10310/III
5389/II
10284/III
1458/IICP
56Środa WielkopolskaLidia Pazoła - przewodnicząca
Elżbieta Sibińska - wiceprzew.
Maria Staszak - sekretarz
Agnieszka Tabaczka - członek
Olga Rozmiarek - członek
Krzysztof Rozmiarek - członek
9378/I
10301/II
10755/II
10847/III
-
-
57ŚwidnicaWioletta Ziobrowska - przew.
Zbigniew Curyl - wiceprzew.
Krzysztof Krystyniak - wiceprzew.
Joanna Jaskuła - sekretarz
Jakub Curyl - członek
-
10712/II
10856/III
-
10855/III
Komisja pełni
także funkcję
Komisji Krajoznawczej
58Toruń
O. Miejski
Zdzisław Gwizdalski - przewodniczący
Zdzisław Grabowski - wiceprzew.
Patryk Staniszewski - wiceprzew.
Barbara Pieczatowska - członek
Marek Ruciński - członek ds. krajoznawstwa
Tadeusz Perlik - przewodniczący TRW OTP
Roman Kowalski - członek TRW OTP
8142/II

10779/II

10623/III

10943/III

8545/I

5466/I

8910/I
59TurekDariusz Grajkowski - przew.
Cezary Ziętek - wiceprzew.
Elżbieta Struglińska - sekretarz
Agnieszka Biniek-Rogalska - członek
Aleksandra Kaszyńska - członek
Małecka Malwina - członek
Spioch Kinga - członek
Jerzy Rutkowski - członek
Marta Baraniecka - członek
Radosław Szociński - członek
Ewa Pawlik-Wiśniewska - członek
Elżbieta Tomczyk - członek
Elżbieta Popielarz - członek
Katarzyna Statucka - członek
Dariusz Statucki - członek
8251/II
10889/III
10888/III

10884/III

10885/III

10886/III
10887/III
5612/III
10958/III
10963/III

10959/III
10960/III
10961/III
10962/III
10964/III
60Warszawa
Oddział Stołeczny
Jan Piotrowski - przew.
Andrzej Łyziak - wiceprzew.
Radosław Potrac - sekretarz
Alicja Świątek - skarbnik
Jadwiga Garapich
Piotr Celiński
Zbigniew Jurek
Bernard Malinowski
Jan Rukat
Tomasz Sikorski
Krzysztof Zarański
9416/II
4486/I
10915/II
1791/II
2186/I
10426/I
5406/II
n
4697/II
n
4705/III
61Warszawa
Oddział Warszawski
Marcin Rogoziński - przew.
Anna Mieczyńska-Jerominek - wiceprzew.
Anna Wikieł - sekretarz
Jozef Gajewski
Dariusz Nazarczyk
Andrzej Bogdan
10530/II
7722/II
-
10858/III
8925/III
10427/III
62Warszawa
O. Praga
Andrzej Kowalski - przew.
Wojciech Drozda
Andrzej Krochmal
Anna Michałowska
8533/III
9964/II
5866/II
8536/III
63Warszawa
Oddz. Marymont
Andrzej Rychlik - przew.
Wiesław Pietrzak - wiceprzew.
Maciej Nadolski - sekretarz
Stanisław Łuć
Marzena Panusz
Marian Głażewski
7619/II
7618/III
10842/III
8849/IICP
7615/II
2733/II
64Warszawa
Oddz. Mazowsze
Jarosław Karpiński - przew.
Rafał Modzelewski - wiceprzew.
Hanna Bendowska - sekr.
Jacek Biczyk - członek
Czesław Czarkowski - członek
Furmankiewicz Agnieszka - członek
Kazimierz Makieła - członek
Joanna Olesińska - członek
Robert Podsiadlik - członek
Jerzy Stefan Tutaj - członek
Mateusz Włodarczak - członek
Mieczysław Żochowski - przew. TRW OTP
9603/II

10653/II
IKR 2153
7605/III

4684/II

9959/II
9668/II
IKR 2154
Znakarz niz. 915
10970/III

--

4181/I
65Warszawa
Oddz. Ursus
Zbigniew Lewandowski - przew.
Paweł Zań - członek
Andrzej Mikołajczyk - członek
Janusz Ptasiński - członek
Elżbieta Lewandowska - członek

4932/I
10119/III
n
n
9769/III
Komisja Krajoznawstwa i Turystyki Kwalifikowanej
66Włocławek
Oddz. Kujawski
Marek Zygadło - przew.
Ewa Adamczyk - wiceprzew.
Joanna Zygadło - sekretarz
Kazimierz Andrzejewski - członek
Marek Krajewski - członek
Andrzej Ziobrowski - członek
Andrzej Tyrjan - członek
Krystyna Czajkowska - członek
Paweł Śliwiński - członek
Ryszard Bartoszewski - członek
Jerzy Chudzyński
Krzysztof Cieczkiewicz - członek
10627/II
6493/II
10626/II
9525/I
n
6225/IICP
5479/II
n
6788/II
7383/II
9523/II
10846/III
67Wodzisław ŚląskiMarian Zając - przew.
Bogusław Gojny - wiceprzew.
Henryk Marszolik - sekretarz
Jan Lincner - sekretarz
10030/I
10881/II

IKR 2286/R/17
3457/III
Kom. TP i Krajozn.
68Wrocław - FabrycznaTadeusz Kozak - przewodniczący
Zenon Babiarz - sekretarz
Ryszard Antonowicz - członek
Marek Szot - członek
Jolanta Mikulska - członek

4875/III
6263/II
6262/II
6272/II
7503/III
69Wrocław
Oddz. Wrocławski
Alina Ogrodowczyk - przew.
Stanisław Borowiec - wiceprzew.
Hanna Wartak - sekretarz
Bożena Frankowska - członek
Julian Szymszon - członek
10788/II
4655/I
n
10969/III
3073/I
70Zabrze OMKrystian Haida - przewodniczący
Piotr Łopata - wiceprzew.
Bożena Morzyńska - sekretarz
Halina Hajduga - członek

10629/III
9547/II
9551/II

9539/IICP
71ZamośćAndrzej Jan Dziaduszek - przewodniczący
Edward Słoniewski - wiceprzew.
Janusz Kapecki - członek
Marian Buryło - członek
Kazimierz Dziok - członek
10880/III
8402/II
6836/I
10229/III
10424/III
Funkcje KTP
pełni Klub
Turystyczno-Krajoznawczy
im. Michała Pieszki
72Zawiercie
K.T. "Ostańce"
Władysław Szwaciński - przew.
Edward Wasik - wiceprzew.
Joanna Kuta - sekretarz
Grażyna Mazur - skarbnik
Andrzej Gudyś - członek
2817/II

3469/III
9629/II
7234/II
-
Funkcję KTP
pełni Zarząd Klubu
73ŻarnówLeszek Kurp - przewodniczący
Włodzimierz Szafiński - członek, przew. TRW OTP
Grażyna Szafińska - członek
Magdalena Szołowska - członek
Wojciech Dziuba - członek

10774/II

4206/I
9752/II
10784/III

10700/II


- brak uprawnień
n - brak w ewidencji elektronicznej PTP
brak numeru PTP - brak wskazania numeru w informacji oddziału o powołaniu OKTP.

Statystyki dotyczących Oddziałowych Komisji Turystyki Pieszej


Mamy świadomość, że nie są to wszystkie komisje, jakie zostały powołane przez zarządy oddziałów PTTK na XIX kadencję. Dlatego oczekujemy od oddziałów, w których KTP zostały powołane, a nie ma ich w powyższym wykazie, na informację (pocztą, e-mailem) o powołaniu KTP w oddziale (nr i data uchwały) oraz podanie składu komisji (imię i nazwisko, funkcja w KTP, posiadane uprawnienia PTP, nr i stopień, a w przypadku braku uprawnień PTP prośba o podanie innych uprawnień, jeśli zainteresowani je posiadają. W przypadku, gdy komisja obejmuje kilka dziedzin (np. turystyka piesza i górska), prosimy zaznaczyć to w informacji.
Ponadto prosimy o podanie danych kontaktowych do przewodniczącego komisji (tel., e-mail) oraz dni, godzin i miejsca dyżurów (jeśli ustalone).

Sekretarz KTP ZG PTTK
Mieczysław Żochowski

Powrót do poprzedniej strony
Powrót do strony główej KTP  ZG  PTTK E-mail, telefon, fax, adresy ....Napisz do nasPolskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - strona główna

Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
© Wszelkie prawa zastrzeżone.