MEDAL HONOROWY 50 lat
WROCŁAWSKIEGO KLUBU PIECHURÓW "PERPEDES"

Medal wydano w 2009 roku dla upamiętnienia pięćdziesiątej rocznicy powstania wrocławskiego Klubu Piechurów "Perpedes".
Medal ma kształt prostokąta z niewielkim również prostokątnym wycięciem w dolnym lewym rogu. Powierzchnię awersu wypełnia sylwetka ratusza we Wrocławiu. W prawym górnym roku umieszczono cyfry i litery:

LAT
Wzdłuż dolnej krawędzi medalu biegnie napis:
WKP "PERPEDES" PTTK
Na płaszczyźnie rewersu duża odznaka organizacyjna Klubu "Perpedes" obok niej Popularna Odznaka Turystyki Pieszej pod nią Duża Odznaka Turystyki Pieszej. Na dole symboliczne ślady butów turystycznych. Medal wybito w stopie metali na bazie mosiądzu, oksydowany, wymiary 61/52,7 mm. Nakład 39 egzemplarzy.
Medal wykonano w firmie "MAKAMA" w Opolu według projektu Jacka Rjskiego Honorowego Przodownika Turystyki Pieszej, działacza Klubu "Perpedes".

Odznaka Jubileuszowa 50 lat WROCŁAWSKIEGO KLUBU PIECHURÓW "PERPEDES"
W ramach obchodów wydana została również zbliżona kształtem i symboliką do medalu Odznaka Jubileuszowa 50 lat KLUBU "PERPEDES". Mosiężna emaliowana odznaka o wymiarach 57,3/45,3mm. Odznakę wykonano według projektu tego samego autora Jacka Rajskiego w firmie "Metaloplastyka" w Lublinie w nakładzie 100 sztuk.

Na podstawie materiałów dostarczonych przez Juliana Szymszona opracował Włodzimierz Majdewicz.