IX Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy 1968

W dniach 23-30 czerwca 1968 roku na Pogorzu Dynowskim obył się IX Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy. Wszystkie trasy rajdowe zbiegały się w Dynowie.
Jednym z punktów zakończenia imprezy były starannie przygotowane przez organizatorów Zawody na Orientację. Zawody na orientację dla większości turystów były wtedy nowością i cieszyły się sporym zainteresowaniem. Dodatkową atrakcją czekającą na mecie rajdu przybyłych z różnych stron Polski turystów były odbywające się w tym czasie "Dni Folkloru Pogórza Dynowskiego".
IX Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy zgromadził 128 turystów. Imprezę uznano jako sprawnie zorganizowaną. Organizatorem IX OWRP była Okręgowa Komisja Turystyki Pieszej w Rzeszowie.

Po imprezie jednej z katowickich gazet ukazała się notatka związana z sukcesem w IX OWRP czteroosobowej drużyny "Pyrliki" z Oddziału PTTK w Zabrzu. Drużyna w składzie Alina Kisielewska, Szczęsny Wróblewski, Romuald Cholewa w trakcie siedmio dniowej wędrówki pokonała trasę 180 km. W podsumowaniu punktacji rajdowej turyści z Zabrza otrzymali puchar wręczony im przez Przewodniczącego KTP ZG PTTK Henryka Tomkiewicza.
Prezentowany wycinek z gazety pochodzi ze zbiorów Honorowego Przodownika Turystyki Romualda Cholewy.

Opracował: Włodzimierz Majdewicz

Osoby posiadające pamiątki związane z Ogólnopolskimi Zlotami Przodowników Turystyki Pieszej PTTK prosimy o kontakt z Komisją Turystyki Pieszej ZG PTTK.
Poszukujemy fotografii, relacji, regulaminów, znaczków zlotowych i odcisków okolicznościowych pieczątek. Będziemy również wdzięczni za pomoc w identyfikacji nierozpoznanych dotąd osób na archiwalnych fotografiach.

Komisja Turystyki Pieszej ZG PTTK