O W R P "Podbeskidzie 2007"
Relacja z Trasy nr IV
"PO ZIEMI CIESZYŃSKIEJ"

Na trasie nr IV 48 OWRP wędrowało 44 uczestników. Byli to turyści w większości z północnej Polski - Szczecina, Koszalina , Gdyni, Gdańska, Białegostoku. Polskę centralną i południową reprezentowali turyści z Wrocławia , Opola , Warszawy.
      Wśród uczestników znajdowała się drużyna (10 osób) osób niepełnosprawnych z Krzczonowa koło Myślenic , radząca sobie całkiem nieźle z wymaganiami regulaminowymi Rajdu. Podkreślić należy, że uczestnicy tej drużyny reprezentowali Trasę nr IV w konkursach organizowanych na mecie Rajdu zdobywając pierwsze nagrody w konkursie krajoznawczym i konkursie piosenki turystycznej.
      Korzystając z górskich walorów Trasy , niektórzy uczestnicy zmierzając na kolejne miejsca noclegowe , zbaczali z regulaminowego jej przebiegu i "zaliczali" dodatkowo pobliskie szczyty górskie - Baranią Górę , Czantorię , Równicę a nawet Pilsko ( naprawdę ! ) zdobywając jednocześnie punkty do GOT.
      W trakcie wieczornych "odpraw" oprócz szczegółowych informacji o trasie uczestnicy mieli okazję : poznać uczestnika ponad 30-tu OWRP , uczestniczyć w ognisku turystycznym, poznać najstarszego i najmłodszego wiekiem uczestnika Trasy , a także złożyć życzenia jubilatom obchodzącym w trakcie Rajdu swoje urodziny.
      Oprócz zaplanowanych , regulaminowych atrakcji krajoznawczych na Trasie, uczestnicy mieli okazję skorzystać z niespodzianek : z jazdy wierzchem na koniach , z przejażdżki bryczką po górskich ścieżkach z odpowiednim komentarzem przewodnickim i przyśpiewkami góralskimi (i nie tylko) woźnicy - gospodarza czy też porozmawiać z wnuczką Zofii Kossak – Szatkowskiej - Panią Hanią w Górkach Wielkich.
      Do tej krótkiej relacji dodać jeszcze należy piękną , słoneczną pogodę , która towarzyszyła turystom przez całe 8 dni ich wędrowania po Ziemi Cieszyńskiej.

Kierownik Trasy - Wiesława Lehnert

Oświęcim , sierpień 2007