ODZNAKA 100-LECIA ZORGANIZOWANEJ
TURYSTYKI W POLSCE
1873-1973

W roku 1973 minęła 100-rocznica utworzenia w Zakopanem Galicyjskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Pierwszej polskiej organizacji turystycznej. Dla uczczenia tego wydarzenia na terenie całego kraju Okręgi i Oddziały PTTK organizowały obchody100-lecia turystyki w Polsce. W związku z tym jubileuszem Zarząd Główny PTTK ustanowił jubileuszową odznakę.
Odznaka jubileuszowa nadawana był a przez Zarząd Główny, Zarządy Okręgów i Oddziałów PTTK wieloletnim działaczom Towarzystwa oraz ludziom z poza Towarzystwa, którzy przyczynili się do rozwoju PTTK na swoim terenie. Mosiężną emaliowaną odznakę wydano w dużym nakładzie. Do maja 1973 składano zamówienia na odznaki kierując je na adres: Oddział PTTK, Kraków, ul Basztowa 6. Oddział ten upoważniony został przez ZG PTTK do dystrybucji odznak jubileuszowych.
Odznakę wraz z legitymacją wręczano w trakcie centralnych i lokalnych uroczystości jubileuszowych. Grupa wybitnych działaczy PTTK uhonorowana została wydanym z tej okazji pamiątkowym medalem.
Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego wydał ponadto w roku jubileuszowym pracę Zbigniew Kulczyckiego pod tytułem

"100 LAT SPOŁECZNEJ TURYSTYKI W POLSCE"
(Szkice z dziejów PTTK i jego poprzedników)Opracował Włodzimierz Majdewicz


Odznaka


Legitymacja


Okładka legitymacji


Wydawnictwo jubileuszowe
Powrót do poprzedniej strony
Powrót do strony główej KTP  ZG  PTTK E-mail, telefon, fax, adresy ....Napisz do nasPolskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - strona główna

Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
© Wszelkie prawa zastrzeżone.