SPIS PRZODOWNIKÓW TURYSTYKI PIESZEJ
ORAZ
REGULAMIN PRZODOWNIKA TURYSTYKI PIESZEJ PTTK Z 1972 ROKU

W 1972 roku Komisja Turystyki Pieszej ZG PTTK wydała w kieszonkowym formacie B-6 książeczkę pod długim tytułem "SPIS PRZODOWNIKÓW TURYSTYKI PIESZEJ ORAZ REGULAMIN PRZODOWNIKA TURYSTYKI PIESZEJ PTTK".
Okładkę ozdobiono niewielkim rysunkiem Odznaki Turystyki Pieszej. W pierwszej części wydawnictwa umieszczono znowelizowany, obowiązujący od 1 stycznia 1972 "Regulamin Przodownika Turystyki Pieszej PTTK". Druga część to "Spis Przodowników Turystyki Pieszej PTTK" sporządzony według stanu ewidencyjnego na 31 grudnia 1971 roku. W objaśnieniu tak jak w poprzedniej edycji spisu napisano, że liczba umieszczona przed nazwiskiem oznacza numer legitymacji. Zawarty na 122 stronach Spis Przodowników Turystyki Pieszej podzielono na Okręgowe Komisje Turystyki Pieszej (OKTP). W spisach okręgowych nazwiska podano w układzie alfabetycznym, poprzedzając je wykazami Honorowych Przodowników Turystyki Pieszej z numerami legitymacji, przy których dopisano literę "H".
Do końca 1972 roku w rejestrze KTP ZG było już 3.267 Przodowników Turystyki Pieszej. W związku z dynamicznym przyrostem ilości kadry, w ciągu kilku miesięcy dane zawarte w tym spisie straciły aktualność.
Książeczkę w nakładzie 2000 egzemplarzy wydrukowano w Prasowych Zakładach Graficznych w Warszawie.Opracował Włodzimierz MajdewiczPowrót do poprzedniej strony
Powrót do strony główej KTP  ZG  PTTK E-mail, telefon, fax, adresy ....Napisz do nasPolskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - strona główna

Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
© Wszelkie prawa zastrzeżone.