VI OGÓLNOPOLSKI RAJD PIESZY

VI Ogólnopolski Rajd Pieszy odbył się na terenie Pojezierza Suwalsko-Augustowskiego w dniach 9-22 lipca 1958 roku.
Uczestnikom zaproponowano tym razem trasy 14 dniowe, 10 dniowe 8 dniowe. Dopuszczono również uczestnictwo na trasach dowolnych zaprojektowanych indywidualnie nie określając czasu ich przebycia.
W imprezie tej uczestniczyło 175 turystów.
Po zakończeniu V Ogólnopolskiego Rajdu Pieszego turyści piesi wzięli udział w Ogólnopolskim Zlocie Turystów w Augustowie, który odbywał się w dniach 20-22 lipca 1958 roku. Na trzydniowych trasach pieszych Zlotu zarejestrowano łącznie 339 piechurów. Poza turystami pieszymi w Zlocie uczestniczyło 306 rowerzystów, 191 turystów zmotoryzowanych oraz 62 wodniaków. Największa ilość uczestników Zlotu i Rajdu przybyła z następujących województw: warszawskiego - 138, białostockiego - 57, wrocławskiego - 49, poznańskiego - 34.
Nagrody w konkursie krajoznawczym na najlepszy opis trasy otrzymały drużyny: Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego im Kopernika w Środzie Śląskiej i 30 Drużyna Harcerzy im. Stefana Czarnieckiego z Hufca ZHP w Białymstoku.

Opracował: Włodzimierz Majdewicz
Fotografie ze zbiorów Wandy Bem

Wanda Bem i Mieczysław Duralski na punkcie przjmowania

Uroczyste zakończenie Rajdu

Pogawędka

Na zdjęciu w kraciastej koszuli Jacek Szomański - Przewodniczący Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK, Z plakietką na skafandrze Wanda Bem - Sekretarz KTP ZG oraz Helena Glińska z Katowic.

Polana z namiotami w centrum rajdu

Znaczek ze zbiorów Przodownika Turystyki Pieszej Wojciecha Kowalskiego z Lublina.