IV Ogólnopolski
"Pojezierze Suwalsko-Augustowskie 1963"

Odznaka
Przesłał Kolega Piotr Kowalski

IV Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy "Suwalszczyzna 1963" Rajd odbył się w dniach 4-11 sierpnia 1963 r. Trasy wiodły przez najciekawsze rejony Suwalszczyzny. Miejscem docelowym wszystkich tras była meta rajdu zlokalizowana nad jeziorem Koleśne koło Suwałk. Rajd przebiegał pod hasłem "XX lat Ludowego Wojska Polskiego". W niedzielę 11 sierpnia, jako impreza towarzysząca odbyły zawody na orientację "typu szwedzkiego-sportowego" oraz turystyczne zawody na orientacje.
W radzie wzięło udział 230 turystów. Najliczniejsza drużynę wystawił Klub "Bąbelki" z Gdańska.
IV Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy miał charakter międzynarodowy, uczestniczyły w nim w oprócz turystów krajowych drużyny z Bułgarii, NRD, Węgier i ZSSR. Organizatorem imprezy była Okręgowa Komisja Turystyki Pieszej w Białymstoku a komandorem rajdu był jej przewodniczący Kazimierz Konopka (PTP Nr 404, Hon. PTP 85).

Opracował Włodzimierz Majdewicz

Osoby posiadające pamiątki związane z Ogólnopolskimi Zlotami Przodowników Turystyki Pieszej PTTK prosimy o kontakt z Komisją Turystyki Pieszej ZG PTTK.
Poszukujemy fotografii, relacji, regulaminów, znaczków zlotowych i odcisków okolicznościowych pieczątek. Będziemy również wdzięczni za pomoc w identyfikacji nierozpoznanych dotąd osób na archiwalnych fotografiach.

Komisja Turystyki Pieszej ZG PTTK