V Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy
1964


Odznaka

Plakietka ze zbiorów Wojciecha Kowalskiego

V Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy odbył się w lipcu 1964 roku. Trasy rajdowe wiodły przez atrakcyjne krajoznawczo zakątki Lubelszczyzny. Miejscem docelowym wędrówki były Zemborzyce położone na przedmieściach Lublina. Rajd był częścią Centralnego Zlotu Turystycznego organizowanego pod hasłem XX-lat PRL. Na trasach pieszych wędrowało 443 uczestników reprezentujących większość Okręgów PTTK w Polsce. Odnotowano, że około 40% uczestników rajdu to młodzież. Jednym z elementów Centralnego Zlotu Turystycznego był również XII Ogólnopolski Rajd Pieszy. 20 lipca 1964 roku w Zemborzycach spotkali się uczestnicy dwóch centralnych imprez pieszych. W kolejnych dniach 21-22 lipca 1964 roku piechurzy wraz turystami rowerowymi i zmotoryzowanymi uczestniczyli w konkursach krajoznawczych i sprawnościowych wysłuchali również koncertów ludowych zespołów pieśni i tańca. Na zlecenie i pod patronatem Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK V OWRP Organizowała Okręgowa Komisja Turystyki Pieszej PTTK w Lublinie.

Opracował: Włodzimierz MajdewiczOsoby posiadające pamiątki związane z Ogólnopolskimi Zlotami Przodowników Turystyki Pieszej PTTK prosimy o kontakt z Komisją Turystyki Pieszej ZG PTTK.
Poszukujemy fotografii, relacji, regulaminów, znaczków zlotowych i odcisków okolicznościowych pieczątek. Będziemy również wdzięczni za pomoc w identyfikacji nierozpoznanych dotąd osób na archiwalnych fotografiach.

Komisja Turystyki Pieszej ZG PTTK
Powrót do poprzedniej strony
Powrót do strony główej KTP  ZG  PTTK E-mail, telefon, fax, adresy ....Napisz do nasPolskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - strona główna

Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
© Wszelkie prawa zastrzeżone.