VI Ogólnopolski
Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy
"Dolny Śląsk 1965"
8-15 sierpnia 1965

VI Wysokokwalifikowany Ogólnopolski Rajd Pieszy "Dolny Śląsk 1965". Zakończenie i metę rajdu zlokalizowano w okolicach Zgorzelca nad nowym zbudowanym w latach 1958–1962 zalewem na rzece Witka na potrzeby elektrowni Turów. Znacznie zmalała w stosunku do lat poprzednich ilość uczestników. W rajdzie uczestniczyło 100 osób, byli to wytrawni turyści piesi. Trasy były trudne, niezagospodarowane wymagające od uczestników dużego doświadczenia i wprawy. Turyści musieli sami zapewnić sobie noclegi i wyżywienie. Nosili namioty, śpiwory, kochery i pozostałe elementy wyposażenia biwakowego. W sprawozdaniu z imprezy odnotowano: "Na podkreślenie zasługuje fakt, że blisko 45% uczestników rajdu stanowiła młodzież szkolna". Trudy wędrówki na niezagospodarowanych trasach rekompensowało piękno natury i liczne na trasach zabytki kultury. Zainteresowani mogli również zwiedzać Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" producenta charakterystycznej ręcznie malowanej ceramiki artystycznej.

Opracował: Włodzimierz Majdewicz


Odznaka - foto: Daniel Nazaruk

Dyplom - foto: Daniel Nazaruk
Osoby posiadające pamiątki związane z Ogólnopolskimi Zlotami Przodowników Turystyki Pieszej PTTK prosimy o kontakt z Komisją Turystyki Pieszej ZG PTTK.
Poszukujemy fotografii, relacji, regulaminów, znaczków zlotowych i odcisków okolicznościowych pieczątek. Będziemy również wdzięczni za pomoc w identyfikacji nierozpoznanych dotąd osób na archiwalnych fotografiach.

Komisja Turystyki Pieszej ZG PTTK
Powrót do poprzedniej strony
Powrót do strony główej KTP  ZG  PTTK E-mail, telefon, fax, adresy ....Napisz do nasPolskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - strona główna

Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
© Wszelkie prawa zastrzeżone.