VIII OGÓLNOPOLSKI ZLOT PRZODOWNIKOW
TURYSTKI PIESZEJ
DARŁÓWKO 1965


Zlot odbywał się w dniach 10 - 11 października 1965 roku w Darłówku. Tym razem imprezie uczestniczyło tylko 100 osób. Zlot otworzył i prowadził obrady Adam Słomczyński - przewodniczący Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK.
W trakcie obrad plenarnych poinformowano zebranych o aktualnych działaniach podejmowanych przez KTP ZG PTTK. Szczegółowo omówiono czynny udział Komisji w pracach Ogólnopolskiego Komitetu Koordynacyjnego Rajdów 1000-lecia (966-1966). Udział Komisji w pracach Komitetu polegał na opracowywaniu regulaminów i preliminarzy regionalnych rajdów 1000-lecia organizowanych przez Okręgowe i Oddziałowe Komisje Turystyki Pieszej. Apelowano do przedstawicieli OKTP o kontynuację prac związanych z organizacją tematycznych rajdów i wycieczek pieszych w związku ze zbliżającą Dsią kulminacją trwających na terenie całego kraju obchodów 1000-lecia oraz włączenia imprez pieszych do Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczo-Turystycznego "Przez X wieków Polski". Dla uczestników Zlotu podobnie jak w latach poprzednich zorganizowano wycieczki autokarowe, były one okazją do poznania zbytków, ciekawostek krajoznawczych i przyrody tej części Pomorza.


Wejście do portu w Darłówku.
Fot. W. Majdewicz


Port w Darłówku silosy zbożowe
Fot. W. Majdewicz

Opracował: Włodzimierz MajdewiczOsoby posiadające pamiątki związane z Ogólnopolskimi Zlotami Przodowników Turystyki Pieszej PTTK prosimy o kontakt z Komisją Turystyki Pieszej ZG PTTK.
Poszukujemy fotografii, relacji, regulaminów, znaczków zlotowych i odcisków okolicznościowych pieczątek. Będziemy również wdzięczni za pomoc w identyfikacji nierozpoznanych dotąd osób na archiwalnych fotografiach.

Komisja Turystyki Pieszej ZG PTTK
Powrót do poprzedniej strony
Powrót do strony główej KTP  ZG  PTTK E-mail, telefon, fax, adresy ....Napisz do nasPolskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - strona główna

Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
© Wszelkie prawa zastrzeżone.