XIII Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki
Łagów Lubuski 1970

Organizatorem XIII Ogólnopolskiego Zlotu Przodowników Turystyki Pieszej była Okręgowa Komisja Turystyki Pieszej Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Zlot odbył się w dniach 9 -11 pażdziernika 1970 roku w Łagowie Lubuskim. Przebiegał on pod hasłem "XXV lecia POWROTU ZIEM ZACHODNICH I PÓŁNOCNYCH DO MACIERZY". Uczestników imprezy zakwaterowano w kilku punktach malowniczego miasteczka, między innymi w pięknie położonym Ośrodku Wczasowym "Promyk" nad Jeziorem Łagowskim.
Na kilka dni uroczy malowniczy Łagów Lubuski stał się miasteczkiem Przodowników Turystyki Pieszej, było ich wszędzie pełno.
Atrakcyjne wycieczki pozwoliły krajoznawcze zapoznać się z urokami tej części Polski. Nad jeziorem zapłonęło rozśpiewane i doskonale poprowadzone ognisko zlotowe.
Zlot zgromadził największą jak dotąd ilość uczestników. Do Łagowa Lubuskiego przybyło około 400 osób. Komandorem świetnie przygotowanej i imprezy była uśmiechnięta Helena Mączewska.

Opracował Włodzimierz MajdewiczMetalowy znaczek zlotowy


Pieczęć ZlotowaNotataka Z Biuletynu KP ZG


Z kroniki Komisji Turystyki Pieszej Oddzialu Stołecznego PTTK


Karta ze starej kroniki z orginalnymi pieczęciamiOsoby posiadające pamiątki związane z Ogólnopolskimi Zlotami Przodowników Turystyki Pieszej PTTK prosimy o kontakt z Komisją Turystyki Pieszej ZG PTTK.
Poszukujemy fotografii, relacji, regulaminów, znaczków zlotowych i odcisków okolicznościowych pieczątek. Będziemy również wdzięczni za pomoc w identyfikacji nierozpoznanych dotąd osób na archiwalnych fotografiach.

Komisja Turystyki Pieszej ZG PTTK
Powrót do poprzedniej strony
Powrót do strony główej KTP  ZG  PTTK E-mail, telefon, fax, adresy ....Napisz do nasPolskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - strona główna

Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
© Wszelkie prawa zastrzeżone.