XIV Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Pieszej
Kraków 1971

XIV Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Pieszej odbywał się w dniach 8-10.X.1971 w Krakowie. Uczestnicy Zlotu mieszkali w centrum Krakowa w Domu Turysty PTTK. Stąd wszędzie było blisko.
Zlot ten obfitował w różnego rodzaju atrakcje krajoznawcze i kulturalne. Zlotowi towarzyszyła autorska wystawa pięknych znaczków turystycznych projektowanych przez Janusza Trzebiatowskiego.
Zainteresowanych szczegółami odsyłamy notatki pasowej z "Dziennika Krakowskiego" i reprodukowanych tu kart z kroniki KTP Oddziału Stołecznego PTTK z relacją ze Zlotu w Krakowie.
Organizatorem XIV Ogólnopolskiego Zlotu Przodowników Turystyki Pieszej była prężnie działająca Okręgowa Komisja Turystyki Pieszej w Krakowie. Odnotowano udział w XIV Zlocie 540 osób z różnych stron Polski. Komandorem tej udanej wysoko ocenionej imprezy Zlotu był Kolega Antoni Ratyński.

Opracował: Włodzimierz Majdewicz

Autograf prof.dr.Wiktora Zina


Datownik i pieczątki


Karta z Kroniki Koimisji Turystyki Pieszej Oddziału Stołecznego PTTK


Komunikat z biuletynu KTP ZG PTTK


Pieczątki zlotowe i autograf prof. Wiktora Zina


Wielu uczestników Zlotu zwiedziło słynna wystawą Venus


Przesłał kolega Daniel NazarukOsoby posiadające pamiątki związane z Ogólnopolskimi Zlotami Przodowników Turystyki Pieszej PTTK prosimy o kontakt z Komisją Turystyki Pieszej ZG PTTK.
Poszukujemy fotografii, relacji, regulaminów, znaczków zlotowych i odcisków okolicznościowych pieczątek. Będziemy również wdzięczni za pomoc w identyfikacji nierozpoznanych dotąd osób na archiwalnych fotografiach.

Komisja Turystyki Pieszej ZG PTTK
Powrót do poprzedniej strony
Powrót do strony główej KTP  ZG  PTTK E-mail, telefon, fax, adresy ....Napisz do nasPolskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - strona główna

Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
© Wszelkie prawa zastrzeżone.