XXII Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Pieszej
Toruń 1979


Zlot odbywał się w dniach 4-7 października 1979 roku. Na swój XXII Ogólnopolski Zlot stawiło się w Toruniu 456 Przodowników Turystyk Pieszej. Ze względów organizacyjnych (baza noclegowa) podobnie jak w roku poprzednim więcej osób nie można było przyjąć. Chętnych do uczestnictwa w Zlocie było tym razem wyjątkowo dużo. Ponad 300 osób zgłoszonych w terminie późniejszym nie zostało przyjętych na Zlot.
W roku 1979 Komisja Turystyki Pieszej ZG PTTK rozwijając działalność w środowisku młodzieży ustanowiła odznakę "SIEDMIOMILOWE BUTY" przeznaczona dla dzieci szkolnych w wieku poniżej 10 lat.
Z okazji Zlotu WKTP Toruń wydała rozchwytywaną przez uczestników jedno dniówkę "PIECHUR".
Ekipa organizatorów XXII Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Pieszej PTTK doskonale prezentowała się w eleganckich jednakowych garniturach. Zlot zorganizował i perfekcyjnie przeprowadził zespół złożony z działaczy Wojewódzkiej Komisji Turystyki Pieszej w Toruniu pod kierownictwem Stanisława Grossa. Wiele ciekawych tuż po Zlocie spisanych informacji znajduje się na kartach prywatnej kroniki znanej działaczki PTTK Danuty Kozakówny. W relacji tej znajdziemy wiele szczegółów dotyczących przebiegu imprezy oraz liczne nazwiska uczestników i organizatorów tamtej imprezy.
W ocenie uczestników Zlot w Toruniu był jednym z najlepszych w historii Zlotów Przodowników Turystyki Pieszej PTTK.


Opracował: Włodzimierz Majdewicz

Danuta Kozakówna (1904-1988) Członek PTT ,PTK i PTTK. Od 1985 roku była Członkiem Honorowym Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego. Honorowy Przodownik Turystyki Pieszej. Była współpracowniczką i uczestniczką większości wędrówek Mieczysława Orłowicza po jego śmierci kontynuowała tradycyjne cykle wycieczek "Szlakiem dr Mieczysława Orłowicza" stojąc na czele nieformalnej "Grupy Orłowicza".


4.X.79 TORUŃ


fot.B.Horbaczewski


Foto.B.Horbaczewski

Ratusz fot.Jerzy Kostrzewa


Dom pod gwiazdą fot.Jerzy Kostrzewa


Pamiątkowy exlibris


Pieszątka zlotowa

Kronika Danuty Kozakówny


Kronika Danuty Kozakówny

Osoby posiadające pamiątki związane z Ogólnopolskimi Zlotami Przodowników Turystyki Pieszej PTTK prosimy o kontakt z Komisją Turystyki Pieszej ZG PTTK.
Poszukujemy fotografii, relacji, regulaminów, znaczków zlotowych i odcisków okolicznościowych pieczątek. Będziemy również wdzięczni za pomoc w identyfikacji nierozpoznanych dotąd osób na archiwalnych fotografiach.

Komisja Turystyki Pieszej ZG PTTK
Powrót do poprzedniej strony
Powrót do strony główej KTP  ZG  PTTK E-mail, telefon, fax, adresy ....Napisz do nasPolskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - strona główna

Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
© Wszelkie prawa zastrzeżone.