XXVIII OGOLNOPOLSKI ZLOT
PRZODOWNIKÓW TURYSTYKI PIESZJ PTTK
Dąbki 1985
XXVIII Zlot Przodowników Turystyki Pieszej odbył się dniach 27-29 września 1985 r. w Dąbkach koło Koszalina. Na Zlot przybyło 392 przodowników turystyki pieszej z całej Polski. Baza Zlotu była atrakcyjnie zlokalizowana nad samym brzegiem Bałtyku. Uroczystego otwarcia Zlotu dokonał Henryk Tomkiewicz - przewodniczący Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK. Uczestnicy Zlotu obradowali w sześciu zespołach problemowych:
  • Tematyka historyczna w imprezach turystyki pieszej.
  • Kształcenie przodowników turystyki pieszej.
  • Imprez towarzyszące turystyce pieszej.
  • Inwentaryzacja krajoznawcza.
  • Kształcenie młodzieżowych przodowników turystyki pieszej.
  • Zagadnienia organizacyjne w działalności wojewódzkich i oddziałowych Komisji Turystyki Pieszej.

Podczas dyskusji plenarnej w ostatnim dniu Zlotu posumowano pracę zespołów problemowych wysunięto również wiele wniosków wskazujących kierunki działalności ogniw turystyki pieszej na 1986 rok. Uczestnicy Zlotu zapoznali się z historią i teraźniejszością Ziemi Koszalińskiej uczestnicząc w wycieczkach i prelekcjach krajoznawczych.
W opinii uczestników tego tradycyjnego spotkania kadry pieszej Zlot w Dąbkach należy uznać za imprezę wzorowo zorganizowaną.

W ramach Zlotu zorganizowano konkurs plastyczny na znaczek lub plakietkę z imprez pieszych zorganizowanych w latach 1981-1985 upamiętniających rocznice historyczne. Ogłoszenie i przeprowadzenie konkursu wiązało się z realizacją jednego z wniosków zgłoszonych w trakcie poprzedniego Zlotu w Więcborku.
Zgodnie z wieloletnią tradycją w ostatnim dniu Zlotu przewodniczący KTP ZG PTTK Henryk Tomkiewicz wręczył zasłużonym działaczom odznaki i dyplomy Honorowych Przodowników Turystyki Pieszej. W 1985 roku to prestiżowe wyróżnienie otrzymały następujące osoby:
Ludwik Anioł z Lubania Śląskiego
Zdzisław Banaszczyk z Łodzi
Marian Czerner z Koszalina
Augustyn Dworzaczek z Białogardu
Hubert Gawlik z Piekar Śląskich
Kazimiera Gierlińska z Bytomia
Zdzisław Głuszek z Koźla
Ludwik Jędrzejczyk z Krakowa
Tadeusz Komecki z Kołobrzegu
Józef Korczak z Koszalina
Jerzy Laskowski z Lubania Śląskiego
Jerzy Mayer z ŁodziStara chata rybacka w Dąbkach koło Darłowa 27.9.1985 r. fot. W. Majdewicz

Opracował: Włodzimierz MajdewiczOsoby posiadające pamiątki związane z Ogólnopolskimi Zlotami Przodowników Turystyki Pieszej PTTK prosimy o kontakt z Komisją Turystyki Pieszej ZG PTTK.
Poszukujemy fotografii, relacji, regulaminów, znaczków zlotowych i odcisków okolicznościowych pieczątek. Będziemy również wdzięczni za pomoc w identyfikacji nierozpoznanych dotąd osób na archiwalnych fotografiach.

Komisja Turystyki Pieszej ZG PTTK
Powrót do poprzedniej strony
Powrót do strony główej KTP  ZG  PTTK E-mail, telefon, fax, adresy ....Napisz do nasPolskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - strona główna

Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
© Wszelkie prawa zastrzeżone.