Komunikat o akcji Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK w setną rocznicę podjęcia walki o niepodległość przez Legiony Józefa Piłsudskiego.


W roku bieżącym przypada setna rocznica wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej oraz pierwszych bojów Legionów Polskich stworzonych przez Józefa Piłsudskiego. Stoczone jesienią 1914 roku bitwy pod Nowym Korczynem, Opatowcem, Anielinem, Laskami, Krzywopłotami, przypomniały światu o sprawie polskiej. Ten początek walki zbrojnej przyniósł w roku 1918, w konsekwencji wielu następujących po sobie wydarzeń, upragnioną przez pokolenia Polaków niepodległość i odbudowę Państwa Polskiego. Zgodnie z wnioskiem 56. Ogólnopolskiego Zlotu Przodowników Turystyki Pieszej w setną rocznicę podjęcia walki o niepodległość przez Legiony Józefa Piłsudskiego Komisja Turystyki Pieszej ZG PTTK ogłasza ogólnopolską akcję imprez pieszych pod hasłem:
"POCZĄTKI DROGI KU NIEPODLEGŁOŚCI"Zwracamy się do wszystkich piechurów, a w szczególności do przodowników turystyki pieszej oraz do klubów i komisji turystyki pieszej o przygotowanie i przeprowadzenie imprez rocznicowych związanych z tą tematyką. Dotyczy to nie tylko tych, których teren działania pokrywa się z rejonem działań Legionów. Zaproście młodych ludzi na wędrówkę, rajd, ognisko, wieczornicę. Niech czyn i ofiara krwi ich rówieśników nie pójdzie w zapomnienie! Okażmy Im nasz szacunek! Uczcijmy Ich pamięć!

Prosimy o nadsyłanie informacji o podjętych działaniach; zamieścimy je na naszej stronie internetowej i na łamach "Piechura".
Komisja Turystyki Pieszej ZG PTTK
Warszawa, maj 2014

Powrót do poprzedniej strony
Powrót do strony główej KTP  ZG  PTTK E-mail, telefon, fax, adresy ....Napisz do nasPolskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - strona główna

Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
© Wszelkie prawa zastrzeżone.