K O M U N I K A T    K O M I S J I


Komisja Turystyki Pieszej ZG PTTK przywiązuje ogromną wagę do tematyki historycznej w imprezach pieszych. Rocznice historycznych wydarzeń są od lat okazją do podejmowania działań przez przodowników i ogniwa turystyki pieszej PTTK. Komisja TP koordynuje te poczynania rzucając hasło imprez, proponując okolicznościowe odznaki, albo Indywidualne Rajdy Piesze.

Dlatego doniosła setna rocznica odzyskania niepodległości po okresie zaborów jest powodem ogłoszenia ogólnopolskiej akcji pod nazwą
"PTTK W 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI"
W ramach tej akcji zalecamy organizację imprez, których trasy będą prowadziły do miejsc bitew, cmentarzy, samotnych leśnych mogił, imprez, podczas których uczestnicy usłyszą od przodowników opowieść o wydarzeniach i ludziach w nich uczestniczących, o ich zmaganiach z wrogiem i z losem.

Tym razem zapraszamy do wzięcia udziału w akcji nie tylko piechurów, ale wszystkich turystów, miłośników wszelkich turystycznych wypraw, w dowolnej dyscyplinie. Apelujemy do Komisji, Rad i Zespołów Zarządu Głównego o włączenie się w ten turystyczny ruch dla uczczenia wielkiego czynu naszych przodków. Proponujemy, aby 25 listopada 2018 był dniem, w którym symbolicznie połączy nas myśl o NIEPODLEGŁEJ przez organizację imprez turystycznych, prelekcji, wykładów i gawęd przy ogniskach związanych z odzyskaniem niepodległości.

Prosimy o przysyłanie relacji oraz zdjęć z organizowanych właśnie imprez związanych z tą rocznicą. Przesłane materiały pozwolą nam stworzyć wystawę i podsumowanie całej akcji na początku 2019 roku.

Komisja Turystyki Pieszej
ZG PTTK
Powrót do poprzedniej strony
Powrót do strony główej KTP  ZG  PTTK E-mail, telefon, fax, adresy ....Napisz do nasPolskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - strona główna

Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
© Wszelkie prawa zastrzeżone.