Pożegnanie


ŚRODOWISKO PRZODOWNIKÓW TURYSTYKI PIESZEJ PTTK
z głębokim żalem żegna Koleżankę
Janine Marcinkowską
 
Z żalem informujemy, że 15 lipca 2015 roku odeszła od nas, na ostatnią wędrówkę koleżanka Janina Marcinkowska; wieloletni Przodownik Turystyki Pieszej I° (nr. leg. 9113), Wiceprzewodnicząca Oddziałowej Komisji Turystyki Pieszej PTTK Regionalnego Oddziału im. Stefana Kaczmarka w Szczecinie, członek Terenowego Referatu Weryfikacyjnego OTP i wieloletni Wiceprezes Klubu Turystycznego "Sami Swoi" w Policach. Swoją turystyczną pracę związała przede wszystkim z młodzieżą niepełnosprawną i dziećmi w wieku przedszkolnym (krzewiąc turystykę w wielu ośrodkach specjalnych i przedszkolach Polic). Prawie do ostatnich dni swojego życia była współorganizatorem licznych, cyklicznych imprez turystyki pieszej (również dla gościu z zagranicy; zwłaszcza dla uczestników z Niemiec). Zamarła po długiej chorobie w Policach, pozostawiając po sobie wielki, turystyczny dorobek, a w pamięci bliskich uśmiech, który zawsze gościł na Jej twarzy!
Została pochowana na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie, obok męża (również zasłużonego piechura) Andrzeja.

Przodownicy TP PTTK ROS im. Stefana Kaczmarka w Szczecinie


Fot. Za swoją wszechstronną działalność społeczną kol. Janina Marcinkowska (z lewej) otrzymała wiele wyróżnień, tutaj jedno z nich otrzymuje z rąk Burmistrza Polic Władysława Diakuna.
Powrót do poprzedniej strony
Powrót do strony główej KTP  ZG  PTTK E-mail, telefon, fax, adresy ....Napisz do nasPolskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - strona główna

Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
© Wszelkie prawa zastrzeżone.