Pożegnanie

W dniu 2 maja 2023 roku zmarł nasz Kolega
Janusz Umiński

Członek Honorowy PTTK (XV zjazd 1997 r. Lublin)
Przodownik Turystyki Pieszej PTTK nr 244/I
W latach 1960-1962 był członkiem KTP ZG PTTK

Wieloletni działacz i były prezes Zarządu Wojewódzkiego PTTK w Bydgoszczy, działacz Zarządu Głównego PTTK w Warszawie, prawnik, regionalista, krajoznawca i turysta, przewodnik i Honorowy Przodownik Turystyki Pieszej, były pracownik służb planowania regionalnego i przestrzennego, publicysta. Wychowawca bydgoskich pokoleń krajoznawców. Publicysta, autor 40 regionalnych przewodników turystycznych, autor przeszło 300 artykułów o tematyce społeczno gospodarczej i krajoznawczo turystycznej. Członek wielu stowarzyszeń; PTTK, TMMB, BTN, TNT, Klubu Publicystów i Krajoznawców w Poznaniu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie, A światłość wiekuista niechaj Mu świeci, Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Cześć Jego pamięci.