Pożegnanie


Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 30.10.2015 r.
zmarł długoletni aktywny działacz PTTK
Jerzy Antepowicz (ur. 1.02.1930 r.)
 


Jerzy Antepowicz wstąpił do Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego w roku 1949, był członkiem PTTK od jego powstania w roku 1950. W 1960 r. uzyskał uprawnienia przodownika turystyki pieszej nr 383, od 1966 PTP I st., od 2014 Honorowy PTP (nr 676). Był także przodownikiem turystyki górskiej PTTK oraz instruktorem krajoznawstwa Polski.

Pełnił wiele funkcji z wyboru w PTTK na szczeblu oddziału i regionu. Był m.in. wiceprezesem Zarządu Oddziału PTTK "Mazowsze", członkiem Stoł. ZW PTTK, przewodniczącym Komisji Turystyki Pieszej Okręgu Warszawskiego PTTK (przez 3 kadencje), przewodniczącym Regionalnego Kolegium Instruktorów Krajoznawstwa.

Organizował, współorganizował i prowadził setki imprez oddziałowych, regionalnych i ogólnopolskich w zakresie turystyki pieszej i krajoznawstwa, wnosząc do ich programów bogate treści patriotyczne i artystyczne (jako artysta muzyk). Był m.in. komendantem XV Ogólnopolskiego Zlotu PTP w Ryni (ponad 1000 uczestników). Zajmował się też działalnością szkoleniową, organizując szereg kursów przodowników TP i instruktorów krajoznawstwa. Przyczynił się w sposób znaczący do rozwoju turystyki pieszej i krajoznawstwa w PTTK. W szczególności skupiał się na działalności wśród młodzieży szkolnej i wśród harcerzy, będąc równocześnie instruktorem i harcmistrzem ZHP. Dowodem uznania dla jego działalności na tym polu był nadany mu Krzyż za Zasługi dla ZHP.

Za swą działalność był wielokrotnie wyróżniany odznakami PTTK, m.in. Złotą Odznaką Honorową PTTK, odznakami honorowymi Okręgu Warszawskiego PTTK, Złotą Odznaką Honorową Oddziału Stołecznego PTTK oraz wielokrotnie dyplomami.

Został też odznaczony wieloma odznaczeniami państwowymi i resortowymi, w szczególności Krzyżem Oficerskim OOP, Złotą Honorową Odznaką "Za Zasługi dla Warszawy", Medalem Za Zasługi dla Warszawy, Krzyżem Powstania Warszawskiego i in. Za działalność w dziedzinie kultury i turystyki został odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze "Gloria Artis" oraz wyróżniony honorowymi tytułami "Zasłużony Działacz Kultury" i "Zasłużony Działacz Turystyki".

Jurek do końca swych dni prowadził aktywną działalność w PTTK oraz w środowisku "Szarych Szeregów" i wśród absolwentów LO im. Stefana Batorego. Był człowiekiem pogodnym, z dużym poczuciem humoru, z odrobiną sarkazmu, często okraszonym uśmiechem, dobrym kompanem na turystycznych wędrówkach.

Cześć Jego pamięci.

Składamy kondolencje Rodzinie i bliskim.

Komisja Turystyki Pieszej ZG PTTK


Pogrzeb odbędzie się w dniu 30 listopada 2015 r. o godz. 14,00 na Cmentarzu Powązkowskim (cywilnym) w Warszawie

Powrót do poprzedniej strony
Powrót do strony główej KTP  ZG  PTTK E-mail, telefon, fax, adresy ....Napisz do nasPolskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - strona główna

Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
© Wszelkie prawa zastrzeżone.