PożegnanieW dniu 25 lutego 2021 roku na wieczną wędrówkę odszedł nasz Kolega i Przyjaciel Józef Tadeusz Tokarz.

Józek (dla niektórych bardziej znany jako Tadek) urodził się 07 maja 1949 roku. Do PTTK wstąpił 14 lutego 1973 i już wtedy pokochał nasze Towarzystwo, a w szczególności turystykę pieszą. Od początku swojej działalności związany ze środowiskiem Koszalińskim, gdzie mieszkał, pracował i wychowywał kolejne pokolenia działaczy. Pełnił szereg funkcji w PTTK m. in. Członek Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK w latach 1993-97, wieloletni członek władz PTTK w województwie zachodniopomorskim, wieloletni prezes i członek zarządu Oddziału Koszalińskiego PTTK, Przewodniczący Regionalnej Komisji Turystyki Pieszej w Koszalinie od 1989 roku do śmierci, wieloletni członek referatów weryfikacyjnych OTP, KOT, Turysta Przyrodnik oraz regionalnych odznak krajoznawczych. Organizator wycieczek, rajdów i zlotów na ziemi koszalińskiej. Był Komandorem Ogólnopolskich Zlotów Przodowników Turystyki Pieszej w 1985 roku w Dąbkach oraz w 2017 roku w Mielnie, również miał przyjemność być Komandorem Ogólnopolskiego Wysokokwalifikowanego Rajdu Pieszego w 1992 roku oraz był jednym ze współorganizatorów OWRP w 2014 i 2019 roku. 29 razy uczestniczył w Ogólnopolskich Zlotach PTP. W czasie swojej działalności jego ogromną pasją były szlaki, dbał o ich stan na terenie województwa zachodniopomorskiego oraz wraz z Ś. P. Kol. Konradem Bieleckim przez dekady szkolił nowe pokolenia znakarzy szlaków nizinnych oraz kontrolował ich stan na terenie kraju. Przez wiele lat egzaminował kandydatów na uprawnienia PTP i ZSzN. Posiadał następujące uprawnienia kadry programowej PTTK: Przodownik Turystyki Pieszej I stopnia (Cała Polska) nr 5103 (Honorowy nr 490), Przodownik Turystyki Kolarskiej nr 6369, Znakarz Szlaków Nizinnych nr 159, Instruktor Krajoznawstwa Regionu nr 1969/R/75 i Ochrony Przyrody nr XVI/07/07.

Odznaczony wieloma odznaczeniami i wyróżnieniami m. in. srebrnym Krzyżem Zasługi RP, Odznaką Honorową "Za zasługi dla turystyki", złotą i srebrną Odznaką Honorową PTTK, złotą i srebrną Odznaką Zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży, medalami KTP ZG PTTK, w 2011 roku otrzymał godność członka honorowego Klubu Turystyki Pieszej Orły.

Pogrzeb odbędzie się 3.03.2021 (środa) na cmentarzu komunalnym w Koszalinie.
Wystawienie trumny o 12.30 w kaplicy cmentarnej. Odprowadzenie zmarłego na miejsce spoczynku o godz. 13.00.


Powrót do poprzedniej strony
Powrót do strony główej KTP  ZG  PTTK E-mail, telefon, fax, adresy ....Napisz do nasPolskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - strona główna

Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
© Wszelkie prawa zastrzeżone.