POŻEGNANIE
Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego przyjaciela, Członka Honorowego PTTK
Kolegi Konrada Bieleckiego

Przez całe życie był niezwykle aktywnym turystą,uczestnikiem i organizatorem wielu imprez, szczególnie turystyki pieszej, nizinnej i górskiej, a także imprez na orientację, Honorowym Przodownikiem tych dyscyplin.
Dla naszego środowiska był przede wszystkim niestrudzonym Piechurem, wieloletnim członkiem Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK, wiceprzewodniczącym tej komisji zajmującym się problematyką znakarską, twórcą ewidencji nizinnych szlaków Polski. Swoim doświadczeniem służył młodym i starszym kolegom biorąc udział w szkoleniach, zlotach, naradach znakarzy.
Niezastąpiony kompan ze szlaków OWRP, pełen poczucia humoru i pogody
Jego uśmiech będzie nam towarzyszył w wędrówkach.

Cześć Jego pamięci!
Ze względu na ciężkie czasy nie jesteśmy w stanie uczestniczyć w ostatniej drodze i to właśnie tutaj chcemy wprowadzić księgę kondolencyjną. Jeśli ktoś chce coś napisać proszę o maila na adres Komisji - poczta@ktp.pttk.pl - umieścimy to tutaj.


Konrada zapamiętam jako człowieka bardzo wesołego ale też i bardzo skrupulatnego i dokładnego. Zawsze uśmiechnięty i zawsze potrafiący odnaleźć się w sytuacji. Miałem okazje przez wiele lat z nim współpracować w Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK, ale też zdawałem u niego rozszerzenia na kolejne województwa przy uprawnieniach Przodownika Turystyki Pieszej. No i najważniejsza rzecz to oczywiście byłem u niego na kursie na Znakarza Szlaków Nizinnych. To on mnie uczył malować znaki. Dzięki Konrad za to wszystko i teraz jestem pewien, że szlaki w niebie będą dobrze wymalowane.
Marcin Czerwiński
Środowisko przodowników turystyki pieszej i krajoznawcy województwa śląskiego z żalem przyjęli informację o śmierci ś.p. Konrada Bieleckiego. Towarzyszył naszym przedsięwzięciom wielokrotnie i to nie tylko na organizowanych w naszym województwie OWRP i Zlotach PTP, ale także imprezach klubowych: zakończeniach sezonu czy Sejmikach Przodowników Turystyki Pieszej Województwa Śląskiego. Miał poczucie humoru i obowiązku. Zawsze potrafił się doczepić do - Jego zdaniem - nieprawidłowego oznakowania. Ale zawsze kończyło się to ugodą - przy kufelku.
Niech odpoczywa w pokoju.
Koledzy z Regionalnego Klubu Przodowników Turystyki Pieszej im. Zygmunta Kleszczyńskiego w KatowicachZapamiętam Konrada jako Wielkiego Turystę lecz wzrostem niewielkiego każdemu młodemu adeptowi turystyki kwalifikowanej - znakarstwa służył ogromną radą i doświadczeniem. Miałem przyjemność bywać na organizowanych imprezach, oraz być członkiem O/M PTTK w Radomiu wspominam bardzo mile imprezy i szkolenia znakarskie, Rajd Pamięci, Radomski Świętokrzyski Nocny - najstarszy nocny górski rajd pieszy. Wspomnę też o 41 OWRP Warka to mój pierwszy OWRP wtedy mogłem poznać bliżej Wielkiego i Wspaniałego Turystę Służył radom i pomocą mi młodemu, wiele zawdzięczam Koledze Konradowi, mi i wielu uczestnikom wędrówek będzie Konrada brakować. Konrad był jak człowiek orkiestra był nie tyko piechurem ale też Inowcem i Góralem oraz Wielkim Krajoznawcą. Założył KInO SKRÓTY jeden z najstarszych klubów InO w Polsce, będzie mi Konrada bardzo brakować jak brakuje Rysia Bałabucha Wspaniała Kadra PTTK odchodzi jest to bardzo smutne. Konradzie wędruj i wyznaczaj nam szlaki na niebieskich połoninach.
Cześć Jego Pamięci.

PTP 9208/II, PTG 6816, ZSN 357,PInO 446Zapamiętałem Kol Kondrata jako Wielkiego Turyste i Znakarza Szlaków Nizinnych mojego wykładowcę na kursie znakarzy szlaków nizinnych. Dzięki Kol Kondratowi ukończyłem kurs znakarzy szlaków nizinnych.
Cześć Jego Pamięci.
Andrzej Olbromski PTTK Wieruszów"Ile razem dróg przebytych
Ile ścieżek przedeptanych ..."

Konradzie
przedeptaliśmy razem wiele szlaków, ścieżek i bezdroży, przede wszystkim na OWRP-ach. Od czasu gdy już nie dałeś rady uczestniczyć w kolejnych OWRP-owskich wędrówkach brakowało nam Ciebie ale zawsze była nadzieja na spotkanie jak choćby w Skarżysku.
Teraz wolny od zmartwień i od trosk będziesz wygrzewał się na niebieskich połoninach ale zawsze będzie Ci żal że trawa (była) u nas tak zielona i oczywiście naszego wędrującego towarzystwa. Tak jak nam brakować będzie twojej przyjaznej, pomocnej i towarzyskiej obecności.

Bożena i Czesław J.Dnia 24 kwietnia 2020 r. zmarł w swoim domu Konrad Bielecki - Członek Honorowy PTTK, turysta pieszy, znakarz szlaków, wieloletni prezes Oddziału PTTK im. ks. Jana Wiśniewskiego w Radomiu, pierwszy prezes Klubu InO Skróty, wieloletni członek i wiceprzewodniczący Komisji InO ZG PTTK, wieloletni członek i wiceprzewodniczący Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK, Honorowy Przodownik Turystyki pieszej, górskiej oraz ino... i tyle innych funkcji, zasług, że... kiedyś je wszystkie wymienimy.

Na pogrzebie, w trudnych warunkach pandemicznych, odczytano list od prezesa ZG PTTK i wygłoszono 5 mów wspominkowych.
Konrad Bielecki pochowany został 28 kwietnia 2020 r. na cmentarzu przy ul. Limanowskiego w Radomiu (przez wiele lat brał udział w kwestowaniu na rzecz ratowania tutejszych zabytkowych nagrobków).

Turystyczne pożegnanie Konrada Bieleckiego odłożone zostało na przychylniejsze czasy, powiadomienie o nim raześlmy wszem i wobec...

W załączeniu fotki z opisem.
fot1 - urna z prochami prezesa Konrada Bieleckiego otoczona kwiatami od zaprzyjaźnionych oddziałów, klubów oraz ZG PTTK.


fot2 - czteroosobowy poczet sztandarowy przy wyprowadzeniu urny z kościoła (opis w kolejności wyprowadzania):
1 - Sztandar ZG PTTK - Dariusz Zając - członek Komisji Historii i Tradycji ZG PTTK, drugi prezes Klubu InO Skróty i były przewodniczący Komisji InO ZG PTTK;
2 - wieniec od Komisji InO ZG PTTK i od klubu InO Skróty - Piotr Zgoda - Prezes Oddziału PTTK Łucznik w Radomiu, trzeci prezes Klubu InO Skróty;
3 - Sztandar Oddziału Miejskiego PTTK im. ks. Jana WIśniewskiego w Radomiu - Radosław Balmowski - wiceprezes oddziału PTTK w Inowrocławiu, wieloletni członek klubu InO Skróty;
4 - Sztandar Hufca ZHP Radom-Miasto - phm. Andrzej Przybylski - zastępca komendanta Hufca ZHP Radom-Miasto (Prezes był, postacią która łączyła te dwie organizacje na wspólnych imprezach turystycznych).


fot3 - warta przy grobie prezesa Konrada Bileckiego, z lewej sztandar Oddziału Miejskiego PTTK im. ks. Jana Wiśniewskiego w Radomiu (Radosław Balmowski - wiceprezes oddziału PTTK w Inowrocławiu), z prawej Sztandar ZG PTTK w Warszawie (Dariusz Zając - członek Komisji Historii i Tradycji ZG PTTK)


Fot.: Patrycja Bartula-Jakubowska
Do mszy służył Piotr Wojcieski, członek klubu InO Skróty


Święty Pamięci Kol. Konrada Bieleckiego poznałem jako wesołego, śpiewającego frywolne piosenki podczas wędrówki na trasie OWRP w 1981 r.

W późniejszych latach współpracowałem z Nim jako przewodniczący Podkomisji Znakowanych Szlaków przy WKTP w Szczecinie. Od lutego 1991 do maja 1992 r. intensywnie pracowaliśmy przy wytyczeniu szczecińskiego odcinka Międzynarodowego Dalekobieżnego Szlaku "E-9". W dniu 30.V. 1992 r. Konrad przybył do Świnoujścia na uroczyste otwarcie Szlaku "E-9".


(fot. Z. Maciejowski)

40 Lecie KTP Wiercipięty (Szczecin,14.01.1999 r.)
Kondrad "czyta monografie". Za stołem: S. Chodyko, B. Pochowski "Peber", A. Adamczak (RKHiT ), Jan Mackiewicz (prezes Klubu) , B. Kaczmarek (Czł. Honor. PTTK), M. Tałasiewicz (wojewoda, b. prezes Klubu), M. Zachmann.

Z Konradem spotykałem się również na Zjazdach, Kongresach, Kręgu Seniorów.

Konrad był zaprzyjaźniony ze Zdzisławem Steciem i w Jego imieniu oraz własnym przesyłam "Radomskim Petekowcom" szczere wyrazy współczucia. (Antoni Adamczak, Przodownik Honorowy nr 299)
Powrót do poprzedniej strony
Powrót do strony główej KTP  ZG  PTTK E-mail, telefon, fax, adresy ....Napisz do nasPolskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - strona główna

Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
© Wszelkie prawa zastrzeżone.