Pożegnanie
Pożegnanie Jurka Kostrzewy "Pingwina"


We wtorek 28 sierpnia 2012 roku na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie liczne grono przyjaciół pożegnało Kolegę Jerzego Kostrzewę. Jerzy Kostrzewa z Polskim Towarzystwem Turystyczno Krajoznawczym związany był przez niemal pól wieku. Działał nieprzerwanie w Oddziale Stołecznym PTTK w Warszawie. Był aktywnym Przodownikiem Turystyki Pieszej (Nr.leg. 3181).Wędrował po Polsce z plecakiem i reporterską torbą kryjącą kamerę, zestaw aparatów fotograficznych i obiektywów samotnie lub w grupie innych krajoznawców- pasjonatów fotografii. Jurek Kostrzewa przez przyjaciół zwany "Pingwinem" znany był i popularny w środowiskach turystycznych na terenie całej Polski. Łączył piesze wędrowanie z fotografowaniem. Wędrował pieszo by dotrzeć tam gdzie nie sposób czymkolwiek dojechać. Plonem tych wędrówek były tysiące skatalogowanych negatywów, fotogramów, barwnych diapozytywów i setki kaset video. Jerzy Kostrzewa prezentował swe prace na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jego zdjęcia publikowane były w wydawnictwach popularno - naukowych i krajoznawczych, współpracował z kilkoma agencjami fotograficznymi. Jerzy Kostrzewa był członkiem Warszawskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Zawiązku Polskich Fotografików Przyrodniczych.
Będzie nam brakowało świetnego kompana pieszych eskapad Jego radości życia, poczucie humoru, oraz tej szczególnej wrażliwości na piękno, która cechowała Jego fotogramy.


Cześć Jego pamięci!
Powrót do poprzedniej strony
Powrót do strony główej KTP  ZG  PTTK E-mail, telefon, fax, adresy ....Napisz do nasPolskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - strona główna

Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
© Wszelkie prawa zastrzeżone.