30.10.2022 odbył się już trzeci familijny rajd organizowany przez Cezary Król Przewodnik Trybunalski oraz PTTK Żarnów z cyklu "Każdy może iść...". Tym razem pod hasłem: "Każdy może iść...prażyć ziemniaki". Na starcie na obrzeżach Piotrkowa Trybunalskiego stawiło się osiemnaście osób. Głównie turyści z PTTK Żarnów, ale również rodziny z Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu opoczyńskiego. Razem wyruszyliśmy w stronę kościoła ponorbertańskiego w Witowie. Po krótkim marszu zatrzymaliśmy się w miejscu rozstrzeliwań dokonywanych przez hitlerowskich Niemców w 1944 roku. Tam uprzątnęliśmy pomnik z spadłych liści i zapaliliśmy symboliczne znicze. Po chwili zadumy, ruszyliśmy w dalszą drogę.

W połowie trasy na uczestników tej wielopokoleniowej wycieczki czekała niespodzianka. Przygotowane zostało ognisko na którym piekliśmy kiełbaski. To nie koniec atrakcji "kulinarnych", okazało się, że pod ogniskiem zostały wcześniej zakopane ziemniaki, które doskonale nam się upiekły. Po odpoczynku ruszyliśmy w dalszą drogę, by po kilku kilometrach dojść do celu naszej wędrówki - kościoła pw. św. św. Małgorzaty i Augustyna. Zwiedzanie kościoła miało być ostatnim punktem spaceru, ale okazało się, że uczestnicy tak dobrze się bawili, że zgodnie postanowiliśmy w drogę powrotną również udać się pieszo. Jeszcze tylko krótka przerwa na obowiązkowe lody "kamienie" i po kolejnych kilometrach wędrówki zameldować się na parkingu przy ulicy Kleszcz, gdzie czekały na nas samochody, gdzie w dobrych humorach się pożegnaliśmy, zgodnie przyznając, że czekamy na kolejne rajdy z tego coraz popularniejszego cyklu.

Strona:  1 
[ Poprzednia ]           [ Następna ]
Powrót do poprzedniej strony
Powrót do strony główej KTP  ZG  PTTK E-mail, telefon, fax, adresy ....Napisz do nasPolskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - strona główna

Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
© Wszelkie prawa zastrzeżone.