Medal 55 lat Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK
1952-2007


Medal pamiątkowy wydany został w 2007 roku z okazji 55 - rocznicy powołania Komisji Turystyki Pieszej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego. Na awersie półkoliście w górnej części medalu biegnie napis POLSKIE TOWARZYSTWO TURYSTYCZNO KRAJOZNAWCZE.
W centralnej części umieszczono grupę maszerujących turystów, poniżej dwa rozwinięte proporce z datami 1952 - 2007 przedzielone odznaką Przodownik Turystyki Pieszej. W dolnej części dominuje duża cyfra 55 pod nią półkolisty, odnoszący się do niej napis LAT KOMISJI TURYSTYKI PIESZEJ. Na awersie całą płaszczyznę medalu wypełnia wierna kopia znaku organizacyjnego PTTK. Medal wybito w mosiądzu patynowanym w nakładzie 100 egzemplarzy, według projektu Włodzimierza Majdewicza w Zakładzie Grawerskim Adama Sroki w Krakowie. Trzydzieści medali wraz z dyplomami wręczono uroczyście w dniu 11 stycznia 2008 roku w siedzibie ZG PTTK w Warszawie. Sponsorem i dystrybutorem medalu był Oddział PTTK w Szamotułach.

Opracował Włodzimierz Majdewicz

Powrót do poprzedniej strony
Powrót do strony główej KTP  ZG  PTTK E-mail, telefon, fax, adresy ....Napisz do nasPolskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - strona główna

Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
© Wszelkie prawa zastrzeżone.