XI Ogólnopolski Rajd Pieszy
7-16 czerwca 1963 Kielecczyzna
W ramach Centralnego Zlotu 1000-lecia
"SZLAKAMI POWSTANIA STYCZNIOWEGO"
XI Ogólnopolski Rajd Pieszy podobnie jak w latach poprzednich był częścią składową Centralnego Zlotu Turystycznego, w którym oprócz piechurów swoje rajdy z odrębnymi regulaminami mieli turyści zmotoryzowani i rowerzyści. Rasy rajdu pieszego były zróżnicowane pod względem długości i stopnia trudności 1,5 dniowe, 3 dniowe, 4 dniowe i 9 dniowe. Część z tras była "zagospodarowana" gdzie turystom zapewniano noclegi i wyżywienie. Na trasach "niezagospodarowanych" wymagano od turystów pełniej samodzielności.
Kielecczyzna szczególnie bogata w pamiątki, miejsca bitew i potyczek związanych z Powstaniem Styczniowym 1863-1864 była doskonałym terenem dla turystów szukających wiedzy o tym wielkim i tragicznym narodowym zrywie. W niedzielę 16 czerwca wszyscy uczestnicy imprezy o godz.20.00 spotkali się przy ognisku w Suchedniowie. Ten rajd pobił wszelkie dotychczasowe rekordy popularności na trasach odnotowano łącznie obecność 940 turystów pieszych. W Suchedniowie na terenie boiska zwanego dzisiejszej "patelnią" rozstawiono miasteczko namiotowe i tam odbyło się uroczyste zakończenie imprezy. XI Ogólnopolski Rajd Pieszy organizowała Okręgowa Komisja Turystyki Pieszej w Kielcach. Kierownikiem Rajdu był Edward Wołoszyn (PTP nr 198) zastępcami kierownika byli Zygmunt Witecki i Jerzy Liniewicz (PTP nr 453).
Przewodniczącym Komitetu Honorowego Centralnego Zlotu 1000 lecia był wice prezes ZG PTTK Jerzy Przeździecki a jego zastępca był Adam Słomczyński - przewodniczący KTP ZG PTTK.
Regulamin nadesłany przez Andrzeja Kowalskiego
Opracował Włodzimierz Majdewicz