XXIII ZLOT PRZODOWNIKÓW TURYSTYKI PIESZEJ
ZAMOŚĆ 1980

XXIII Zlot odbył się w dniach 18-21 września 1980 roku w Zamościu. Miasto było odświeżone i tonęło we flagach po Centralnych Dożynkach i obchodach 400-lecia Zamościa. Uroczystego otwarcia Zlotu dokonał przewodniczący Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK Henryk Tomkiewicz Obrady plenarne rozpoczęto w sali Garnizonowego Klubu Oficerskiego uczczeniem pamięci zmarłego przed dwoma tygodniami Kol. Adama Słomczyńskiego, Członka Honorowego PTTK, byłego Przewodniczącego Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK (1962-1965) ponownie (1968 do 12.10.1968), działacza zasłużonego dla rozwoju i popularyzacji turystyki pieszej.
Zlot organizowali działacze PTTK z Zamościa pod prężnym kierownictwem znanej propagatorki turystyki pieszej Honorowego Przodownika Turystyki Pieszej Kol. Władysławy Podobińskiej.
Szczegółowa relacja ze zlotu w Zamościu znalazła się osobistej Kronice Danuty Kozak Członka Honorowego PTTK, Honorowego Przodownika Turystyki Pieszej Nr 81/H oraz na kartach Kroniki Komisji Turystyki Pieszej Oddziału Stołecznego PTTK.

Honorowi Przodownicy Turystyki Pieszej mianowani w dniu 18.09.1980
Piotr Kryczałło - Gdańsk
Zbigniew Żochowski - Gdynia
Tadeusz Krukowski - Szrem
Leon Karłowicz - Pszczela Wola
Teodor Mulle - Poznań

Opracował: Włodzimierz Majdewicz

Karta z kroniki Komisji Turtstyki Pieszej Oddziału Stołecznego PTTK

Osoby posiadające pamiątki związane z Ogólnopolskimi Zlotami Przodowników Turystyki Pieszej PTTK prosimy o kontakt z Komisją Turystyki Pieszej ZG PTTK.
Poszukujemy fotografii, relacji, regulaminów, znaczków zlotowych i odcisków okolicznościowych pieczątek. Będziemy również wdzięczni za pomoc w identyfikacji nierozpoznanych dotąd osób na archiwalnych fotografiach.

Komisja Turystyki Pieszej ZG PTTK